• Instagram
  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter
-->

כשרובנו נתקלים במחסומים שונים בחיים, אנחנו נוטים לעצור במקום.

לפעמים נדמה שאין דרך להמשיך, שאנחנו עומדים בפני משהו גדול מאיתנו. אין מוזיקאי בארץ שלא מכיר את זה. ההרגשה שאתה לבד מול חברות ההקלטה וההפצה, לבד מול המוני מאזינים שאתה משתוקק להגיע אליהם, אבל לא יודע איך…

למזלנו, יש אנשים שאתגרים לא מפחידים אותם. אנשים שמאמינים בכם, המוזיקאים הצעירים, ולקחו על עצמם את המשימה לעזור לכם לפרוץ לתודעת הציבור.

עמותת "תו ראשון" (עמותה רשומה, מס' - 580543841) מנוהלת על ידי אנשים כאלה, ובראשם אלברט חדד, ברק רז ועידן רואה.

אלברט, סטודנט לתואר ראשון בכלכלה, ניהול ויזמות נחשף במהלך השנים האחרונות לאמנים צעירים שהתקשו לקדם את עבודתם. זו הייתה למעשה ראשיתה של העמותה. זה התחיל עם קבוצה שהקים בפייסבוק ל"קידום אמנים צעירים בתחום המוזיקה", קבוצה שהגיעה תוך מספר חודשים ל 5000 חברים. העניין בקבוצה הוביל לשיתופי פעולה עם תחנות רדיו אזוריות ומסחריות, ותחרות שארגן לפני כשנה עם צוות שופטים מכל קשת התרבות הישראלית.

לאור הצלחת האירועים שהפיק ויזם, פנה אליו ברק רז עם הצעה לפתוח עמותה רשמית. ברק רצה להנציח את זכרו של אביו אפרים רז ז"ל, איש רב פעלים אשר עזרה והתנדבות בקהילה היו מהות חייו. לעמותה הצטרף גם מפיק מוכשר בשם עידן רואה והפעילות יצאה לדרך.

החזון של העמותה הוא להקים בית מקוון ופיזי שייצור רשת חברתית תומכת ומעשירה של אמנים צעירים. בבית זה יינתנו הכשרה, ליווי, מימון, קישור לגורמים הפקתיים רלוונטיים וקידום של הפוטנציאל מקרב החברים בעמותה, לצד יצירת ערבות הדדית להצלחת כל חברי העמותה. הפעילות כוללת סיבסוד עלויות ההפקה עבור האמנים המובילים, יצירת שיתופי פעולה עם תחנות רדיו, טלוויזיה וגורמי תקשורת נוספים על מנת להעניק לאמנים הזדמנות שווה לחשיפה בפני הציבור. כמו כן תדאג העמותה לקשר בין האמנים לאמרגנים, יחצ"נים ובכירים בתעשיית המוזיקה.

זה נשמע כמו חזון אחרית הימים, אני יודע, אבל דברים התחילו כבר לקרות, וקורים בקצב מסחרר..

עמוד הפייסבוק של העמותה מונה כבר מעל 8400 חברים. בעמוד ניתן לראות בלוג אישי של עידו לדרמן (אמן, יוצר ומפיק מוזיקאלי מוכשר שהיה סולן להקת "אמסטף" והבאסיסט של "התקווה 6"), להשתתף בהדרכות, תחרויות והפקות שונות.

שימו לב לפרוייקט הגדול הראשון של העמותה, ביצוע מחודש לשירו של מאיר אריאל, "נשל הנחש". השיר מבוצע כולו ע"י אמנים חברי העמותה, ושודר כבר ברדיו אצל דידי הררי, וברשת ג' :

היום, אני רוצה לספר לכם על הפרוייקט הגדול החדש שהם מרימים, ייתכן שביחד איתכם.

בעמותה החליטו לנסות וליצור סינרגיה ולשתף כותבים, מלחינים, זמרים ונגנים. השלב הראשון הסתיים לפני מספר ימים, ובו נבחר טקסט שיהפוך לשיר בשם "שמש כתומה" שכתב מתן-ארז קולנשר.

השלב השני בדיוק מתחיל, וכאן אני מזמין אתכם להצטרף לעשייה :

גיטריסטים, אתם מוזמנים להצטרף לעמותה ולהתחרות על הלחנת הטקסט ! אני יודע כמה מיכם כבר כתבו לי וסיפרו לי על לחנים שיושבים אצלכם במגירה, ואני לא יכול לחשוב על הזדמנות טובה יותר לשלוף את התווים החוצה, להתיישב ולהכין סקיצה.

פרטים מלאים על אופן הגשת הלחן שלכם ניתן למצוא כאן : http://www.facebook.com/photo.php?fbid=171467872912702

הלחן הסופי ייבחר ע"י פאנל השופטים המכובד שבחרה העמותה. בשלב השלישי ייבחרו הזמרים והנגנים שייבצעו את השיר (גיטריסטים, אתם עדיין כאן ?) והיצירה כולה תוקלט כמובן ותצולם לקליפ.

פאנל השופטים מורכב מחיים שמש, מאיר ישראל, רעות יהודאי, עידו לדרמן, רפאל עיני ועידן רואה.

את החשוב מכל שמרתי לסוף- כל מי מכם שחולם להיות מוזיקאי מקצועי – אני חושב שהלינק הזה יוביל אתכם לבית החדש שלכם, "תו ראשון" :

http://www.facebook.com/tav1.org.il

 תגובה אחת עד כה.

  1. מאת יותם:

    איזה יוזמה מבורכת! יישר כוח על שיתוף הפעולה ובהצלחה! אני אישית לא כל כך יודע להלחין אבל אפרסם את זה גם אצלי, אני יודע שכמה מהחברים שלי מאוד ישמחו לנסות.
    שבת שלום.


->