• Instagram
 • Youtube
 • Facebook
 • Twitter
-->

חברים וחברות, גיטריסטיות וגיטריסטים -

אני שמח וגאה לבשר על פתיחתו של סמינר הגיטרה הראשון של האתר שיוקדש כולו ללימוד שיטות העיבוד שלי לגיטרה סולו.

כבר קרוב לשנה וחצי שאני מנהל את האתר, ועם הזמן קיבלתי מאות תגובות ופניות אישיות של גיטריסטים גולשים שביקשו ללמוד איך עושים את זה בעצם..

לקחתי על עצמי את המשימה ובניתי קורס מקיף בן יומיים של שיעורי גיטרה מרוכזים. הקורס מיועד לקבוצה מצומצמת של נגנים שיעבדו איתי, מולי ואחד עם השני ובמהלך הקורס ילמדו את עיקרי התאוריה והטכניקה הדרושים בכדי לקחת שיר ולעבד אותו לגיטרה סולו.

הקורס הראשון יצא לדרך בסוף החודש, ויתקיים בחדר החזרות "העליה השניה" שבתל אביב, ברחוב העליה 19, בין התאריכים ה-21 ו ה- 22 לאוגוסט.

מספר המקומות מוגבל היות ואני שואף לעבוד מול קבוצה מצומצמת של נגנים – כל מי שמעוניין – מומלץ להירשם מראש.

אז מה אני הולך ללמד, ולמי מיועד בעצם הקורס ?

מספר הנושאים שנעבור עליהם הוא גדול, ובמרכזם נלמד ונתרגל את מהלך העיבוד של שיר החל מרגע האזנה אליו, ועד לביצוע שלו על גיטרה סולו.

נלמד לזהות את התפקידים החשובים בשיר, לבנות לו שלד הרמוני התחלתי, להלביש עליו מהלכי בס מיוחדים שיתנו לו נפח ולהכניס לתוכו קולות פנימיים שיעשירו אותו. נלמד להשתמש בקאפו כחלק מתהליך הבחירה בסולם השיר – אחד מהשלבים החיוניים ביותר בעיבוד מוזיקלי – ואיך אפשר להשתמש בכיווני גיטרה אלטרנטיביים כדי להקל עלינו, או כדי ליצור סאונד אקזוטי ושונה.

כחלק מהעבודה יקבל כל משתתף משימות שנתרגל בזוגות ובקבוצה תחת הדרכתי, וחוברת קורס עם דוגמאות והסברים מפורטים לכל נושא שנלמד.

מבחינתכם – חשוב להגיע עם ידע בסיסי בתווים ואקורדים. חסר לכם ידע ? זו לא ממש בעיה. אתם מוזמנים להשלים פערים עם קורס הגיטרה שלי – מי שהגיע עד לשיעור 12 בהצלחה אמור להיות מצויד בידע התאורתי הבסיסי הדרוש.

פרטים נוספים על הסמינר, וטופס הרשמה – תוכלו למצוא בקישור הזה.

אני מזמין כל גיטריסט  וגיטריסטית כאן שחלמו ללמוד איך לקחת שיר ולנגן אותו לבד על גיטרה, אבל להישמע כמו להקה קטנה להשתתף בסמינר הזה. אלה הולכים להיות יומיים מלאים בידע, מוזיקה, וחשוב להגיע עם כמה שיותר רעיונות יצירתיים.

אבל לפני שאנחנו יוצאים לדרך, כמובן שאחד מכם מקבל ממני הזמנה לסמינר במתנה !

זה יכול להיות אתה, או את. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לקישור הבא - ולהגיב שם במשפט : "מעוניין/מעוניינת להשתתף בסמינר". במוצאי שבת, הרביעי לחודש אוגוסט, אגריל את שמו או שמה של אחד המגיבים והוא יוזמן להשתתף בסמינר ללא תשלום.

בהצלחה לכולם, מחכה לראות ולהכיר חלק מכם בקרוב.9 תגובות עד כה.

 1. מאת ברגר תמר:

  מעונינת להצטרף לסדנה.

 2. מאת זיו:

  תוכל לצלם את הסדנה ולצרף לחוברת ולמכור באתר

 3. מאת אודי:

  היי ליעד .
  האם יש לך ספר גיטרה שאתה מוכר?

 4. מאת אודי:

  כלומר אתה המחבר של הספר

  • מאת ליעד אברהם:

   אני מאמין שיצא בקרוב. אני אודיע על זה בשבועות הבאים באתר.

   • מאת שרון:

    צ'יואו מגניב לאללה מתי הספר יצא ואיזה שירים הוא יכיל?
    אני מקווה רק שלא של נתן גושן כי המוסיקה שלו הייתה לצנינים בעיניי…כל הכבוד ליעד אתה מגניב ומקורי תמשיך ככה ובטוח שהספר שלך יהיה להיט רק בבקשה ממך תשתדל שגושן לא יהיה שם לילה טוב ותמשיך כך חג שמח!!!

 5. מאת אורי:

  היי ליעד!! כמה אמור לעלות הסמינר הזה ???

 6. מאת אורי:

  חחח שלוםם ליעדד!@! אתה מתכנן לעשות סדנה כזו שובב


->