• Instagram
 • Youtube
 • Facebook
 • Twitter
-->

ברוכים הבאים לשיעור נוסף בקורס לימוד הגיטרה שלי.

והפעם, אנחנו ממשיכים להתקדם בלימוד התווים שלנו, לוקחים על עצמנו קטע נגינה נוסף (וכמובן קשה יותר) ועל הדרך, לומדים טכניקה חדשה או שתיים.

בתור התחלה, צפו בסרטון הבא. אני עובר שם על היצירה שלימדתי אתכם בשיעור האחרון בליווי מטרונום על מהירות 60 BPM ברקע, ואתם מוזמנים להתאמן איתי ביחד. שימו לב לאיצבועים בבקשה. הם לפעמים נראים אולי לא הגיוניים אבל אני מבטיח לכם שלכל דבר יש סיבה. במידה ואתם לא מבינים אצבוע מסויים, או למה בחרתי להשתמש דווקא בו – אתם מוזמנים להגיב ולשאול. מבטיח תשובה לכולם :-)

 

 

הסתדרתם עם זה ? מצוין !

אם אתם מרגישים שאתם מתקשים עדיין במעבר בין הצלילים, אם אתם נתקעים מפעם לפעם או מרגישים שיש צלילים שיוצאים לכם "סתומים", זה רק הגיוני. אנחנו עדיין בצעדים הראשונים שלנו בעולם הגיטרה, והתקדמות לוקחת זמן. שימו לב תמיד לנסות ולהבין קודם כל אם יש בעיה, ולהגדיר אותה לעצמכם בצורה ברורה. זו הדרך הטובה ביותר להתקדמות. לדוגמה – נגיד שאתם כל פעם נתקעים במעבר בין התיבה השניה לשלישית. ברגע ששמים לב לזה, קל מאוד להמשיך הלאה ו"לדלג" על האזור הבעייתי. אני מבקש מכם בדיוק את ההפך -

מצאתם מקום שאתם מתקשים בו ? עכשיו שבו עליו בלי להרפות ונסו לתקן אותו, ולהביא אותו למצב חלק לחלוטין. שום עצירה.

היום אנחנו מתקדמים בלימוד שלנו לקטע נגינה נוסף, או אם תרצו -אטיוד נוסף, גם הוא של אותו מלחין שפגשנו בשבוע שעבר – פרדיננדו קארולי. אבל הפעם, היות והקטע קשה יותר משמעותית אני אלמד אותו בשני חלקים. החלק הראשון יעלה היום, ואילו החלק השני יעלה בעוד כשבוע. ואלה התווים לחלק הראשון :

 

תווים-לגיטרה-אטיוד-בלה-מינור1

והנה השיעור שבו אתן כמה טיפים לנגינת הקטע, אדגים אותו ואסביר איך לגשת אליו ולמה בדיוק כדאי לשים לב כשעובדים עליו :

 

 

 

בעוד שבוע בדיוק יעלה החצי השני של היצירה בליווי סרטון נוסף שיסקור אותו וכמובן ידגים את המוזיקה.

בהצלחה לכולם, וכרגיל – תגובות, שאלות בקשות וכדומה – כאן למטה, או בדף הפייסבוק של האתר.

 

המשך היצירה :

לימוד-גיטרה-תווים

 5 תגובות עד כה.

 1. מאת שלומי:

  היי ליעד,
  אני מנגן בערך שנה וחצי אבל עד עכשיו ניגנתי אקורדים ועכשיו אני רוצה ללמוד רציני כי אני רוצה להיות גיטריסט בעתיד ב"ה אבל האם הקורס הזה יכול לקדם אותי כמו מורה או שזה לא תחליף למורה? עוד משהו… בשיעור השני הסברת על אחיזה נכונה של הגיטרה, הבעיה היא שיש לי אקוסטית ואני קצת מתקשה עם האחיזה הזאת בגלל שתיבת התהודה גדולה יותר משל הקלאסית ואני מרגיש שהגיטרה לא יושבת עליי טוב.. יש אולי אחיזה שונה לאקוסטית או שהאחיזה היא אותו הדבר? אני אשמח לקבל עזרה והאתר שלך ממש טוב!!

  • מאת ליעד אברהם:

   היי שלומי, קודם כל תודה :)
   השאיפה שלי היא לתת את המענה הטוב ביותר לאנשים שמסיבות שונות לומדים לבד. לגבי הגיטרה, בהחלט יש קושי בלהחזיק גיטרה אקוסטית באחיזה קלאסית, אבל אתה יכול להחזיק אותה כמו שאני מחזיק בשיעורים, כלומר באחיזה חופשית תוך מתן תשומת לב מירבית להדגשים הטכניים שאני נותן.
   אני מאמין שאפשרי ללמוד ולהתקדם בקורס ולהגיע לרמת נגינה גבוהה, וממליץ לך בחום להשתמש בשידור החי שלי בפייסבוק, פעם בשבועיים בימי חמישי. אחת הסיבות העיקריות שבגללן התחלתי בשידורים החיים היא כדי לספק תשובות לאנשים שלומדים בקורס, ובכך להשלים פן נוסף בלימוד. האפשרות לראות אותי פנים אל פנים, לשאול שאלות ולהתייעץ.

   בהצלחה ענקית !

 2. מאת פליקס:

  אם יש דבר שאני מחכה לו כל שבוע מחדש זה השיעורים האלו

  שוב תודה !

 3. מאת יעל:

  איך מגיעים לשיעור 11?


->