• Instagram
 • Youtube
 • Facebook
 • Twitter
-->

אחד מהנושאים שהחלטתי להתייחס אליהם כשפתחתי את האתר הוא מגוון השירים שאלמד בו.

היה לי חשוב לפנות לכל הקהלים, כל הסגנונות כדי ליצור מקום שכל אחד, אבל ממש כל אחד ימצא בו משהו לנגן.

השבוע החלטתי להתמקד בקלאסיקות. שירים שקל לנגן, כיף לנגן ותמיד חוזרים אליהם בסוף. היה לי חשוב גם למצוא שירים טובים לגיטריסטים מתחילים, שירים שיצליחו לנגן בקלות יחסית וההצלחה תדרבן אותם להמשיך ולהתקדם בעולם הגיטרה.

אז הנה שיר שלא צריך להציג, גם אם אלביס פרסלי, הזמר שהקליט אותו במקור נפטר הרבה לפני שנולדתם.

כמו בפעמים רבות אחרות, גם כאן יצרתי עיבוד מנגינה וליווי שיתאים יותר לגיטריסטים מתקדמים, וכמובן שאלמד גם את ליווי האקורדים הפשוט לשיר.

קאפו בסריג 2 – לא חובה, אבל כך זה מבוצע בהקלטה המקורית. האקורדים שנצטרך להכיר הם :

Am  C  G  F  Dm  A7  Em  B7
פתיחה : 
C  G  C  G 
בית : 
C  Em Am  Am   F   C G G
Wise men say, only fools rush in
  F G  Am  F     C  G C C
But I can't help falling in love with you
C   Em Am  Am    F C G G
Shall I stay, would it be a sin
  F G  Am  F     C  G C C
If I can't help falling in love with you

 

פזמון : 
Em      B7  Em      B7
Like a river flows, surely to the sea
Em       B7  Em     A7      Dm  G
Darling so it goes, some things are meant to be

 

לימוד השיר בפריטה בסיסית :

 

 

לימוד הבית בעיבוד לגיטרה סולו :

לימוד הפזמון :13 תגובות עד כה.

 1. מאת אסי:

  שיר מדהים! תודה

 2. מאת אלעד:

  שמע גדול ליעד ניגנתי את זה עכשיו איזה חמש שש פעמים רצוף ופשט נהנתי מכל רגל

 3. מאת אלעד:

  אני עכשיו לומד את העיבוד של זה, בינתיים מסתדר איתו יופי (עוד לא הגעתי לפזמון ) כשנגנתי אותו נגנתי בגירסא הפשוטה והנהדרת…
  באמת נהנתי :)
  מקווה שיש לך imagine וlet it be וכל השירים הישנים והטובים :) בידיוק כמו זה :)
  כל הכבוד ליעד, עבודה מבורכת באמת..
  אני אשקרה מתבאס טיפה שאני טס לדרום אמריקה כי משם אני לא בטוח יוכל לעקוב ולנגן בעקביות את החומרים שלך :)

 4. מאת udi:

  אני מאוד מתפעל מהאתר שלך. אתה עושה כאן דבר מדהים ומעלה את רמת לימוד הגיטרה בעברית ברשת בכמה רמות. אתה משאיר אחריך מורשת נהדרת.
  אולם אני חייב להאיר או להמליץ על דבר שיעזור לי ונדמה לי לכל תלמיד באשר הוא באתרך, כי אני באמת רוצה שתצליח ללמד אותי דרך האתר וכרגע אני לא מצליח ללמוד אף שיר בשלמותו.
  שירים שלימדת כמו שתי עלמות , שירי חגים בעיבודים הנפלאים שלך וכעת גם השיר הזה.. אני רוצה ללמוד ולא מצליח להגיע עד הסוף ומוותר מקוצר זמן. קשה מאוד ללמוד את הפריטה מהוידאו בלי כלי עזר לתלמיד.. כלומר קשה ללכת כל הפעם צעד צעד צמוד לוידאו ולהריץ אחורה אם לא קלטנו משהו ולהשאר צמודים לכסא המחשב שעות בתנוחה לא נעימה עם הגיטרה.. היה קל הרבה יותר אם היית מצרף טאבים. ואז אחרי צפיה ראשונה בך הייתי הולך לכסא נוח יותר ורץ על הטאבים בזמן הקצר שיש לי בלילות להתאמן אחרי שהמשפחה נרדמת.. ורק בקטעים מסובכים שאני לא מבין או רוצה לראות איך הסתדרת עם האצבוע או מה עשית עם המקצב כי לי לא הצליח לפי הטאבים – אז אגש לצפיה מדוקדקת בוידאו. רק כך אוכל באמת לסיים סוף סוף לימוד של שיעור שלם שלך. אגב, ניסיתי בעצמי לכתוב טאבים לשיר של ראש השנה אבל אני עדין באמצע.. נראה לי שעד שבועות אסיים לכתוב את הטאבים :)
  אני מאוד רוצה ללמוד את מה שאתה מראה כאן אבל הזמן שלי מאוד קצר וקשה מאוד בלי טאבים. באתר של הנהדר של בוני גרוסמן הצלחתי ללמוד את ירח רק בגלל שיש שם טאבים. יצאתי מהשיעור ושעורי הבית היו הטאבים ואז חזרתי אל הוידאו להשלמה של מה שלא הבנתי מהם.
  כתבת פעם מדריך יפה מאוד לתלמיד.. אני רוצה להמליץ לך בתור מורה לתת את כל הכלים האפשריים כדי להקל על התלמיד ולאפשר לו לספוג בקלות את מה שאתה רוצה ללמד אותו.. טאבים זה הכלי שחסר לך כאן כדי שהשיעור שלך יהיה באמת מושלם.
  ועוד דבר.. אם אפגוש אותך במקרה ברחוב ארצה ללחוץ את ידך ולומר כל הכבוד אבל אני לא יודע איך אתה נראה.. חבל שאתה לא מראה את הפנים שלך לפחות לרגע.. זה יותר נעים לדעת מי מלמד אותך ומדי פעם בהסברים ארוכים להסתכל למורה בעיניים ולא רק לתקוע את המבט בגיטרה או בידיים.. אנחנו אנושיים ומחפשים חום אנושי מהמורה שלנו – גם זה עוזר לנו ללמוד. לכן אני חושב שכדאי שנוכל לראות פנים מדי פעם.. בדיוק כמו שזה טעות מצד מורה להרכיב משקפי שמש כל הזמן או להסתכל לתלמידים מעל הראש.. זו טעות למנוע מתלמידים להסתכל לך על הפנים. אני מרגיש שאני תלמיד שלא יכול להרים ראש ולהסתכל על מי שמדבר איתי וזה הופך את הצפיה בסרטונים לפחות נעימה ולמעט מעיקה. אני ידוע שהעניים המרכזי הוא הגיטרה אבל הרבה יותר נעים לראות גם את פרצופו של המורה. כך עושים בכל האתרים הגדולים ללימוד גיטרה מראים את פני המורה. ואתה גם ראוי לזה שיראו אותך אתה עושה כאן דבר גדול שאין מה להתבייש בו..
  כל מה שכתבתי כאן נכתב בהערכה רבה ורק בגלל שבאמת איכפת לי מהאתר שלך. יש כאן השקעה עצומה מצידך ואני ממש רוצה שתצליח כי הצלחתך הצלחתי. לכן אני משקיע את הזמן בכתיבת התגובה הזו..
  תודה על הכל,
  אודי

  • מאת ליעד אברהם:

   היי אודי.
   תודה רבה על תגובה מפורטת ומעמיקה :) אשתדל להתייחס לכל הנקודות.
   ראשית – לכל נושא הטאבים. ידוע לי שהגולשים רוצים טאבים. אספר לך יותר מזה, יש כאן גולש מקסים בשם אסף שהכין בעצמו טאבים על פי שיעורים שלי לכמות לא מבוטלת של שירים ושלח לי אותם על מנת שאעלה אותם לאתר.
   הסיבה שאני לא מפרסם אותם היא פשוטה ויחידה. אין לי זכות יוצרים עליהם.
   שיעור וידאו שבו אני מדגים כיצד לנגן שיר הוא עניין אחד ומשול לשיעור גיטרה אמיתי. טאבים הם עניין אחר לחלוטין, והם למעשה עותק לא חוקי של יצירה שיצר אמן אחר. ידוע לי שאתרים מסויימים מעלים טאבים, אך שים לב על איזה אתרים מדובר :
   ברוב המקרים אלה אתרים שבהם הגולשים עצמם מעלים את הטאבים/אקורדים – ולרוב תמצא 5 גרסאות שונות לכל שיר. במקרה כזה, בעל האתר מכוסה כביכול כי התוכן הוא תוכן שגולשים העלו, וקל יחסית להתנער מאחריות חוקית לעניין. זה כמו להתלונן על תגובה שמישהו הגיב באתר חדשות.
   מצד שני אתה מספר שבוני גרוסמן מחזיק באתר טאבים, ואני מכבד את בוני מאוד, אך לאור העובדה שנועצתי עם שני עורכי דין בטרם פתחתי את האתר ושניהם הטילו וטו מוחלט על הנושא, אני נוטה לדבוק בעצתם.
   תסתכל על זה כך – לברי סחרוף למשל, יש ספר שירים שבו מצויים טאבים מלאים ומדוייקים ליצירותיו. איך אני יכול ללמד שיר שלו, ואפילו אם ארשום את הטאבים בכתב ידי ממש להעלות אותם ?
   זוהי הסיבה היחידה לעניין, ולצערי לא מצאתי עדיין פתרון הולם.
   לגבי הצילום.
   היה חשוב לי כשפתחתי את האתר להתרכז בשיעורים בידיים שלי. זה נכון שבאתרים אחרים נוהגים אחרת, אבל אני מאמין שבשיעור עצמו חשוב שאתן פוקוס מקסימלי על מה הידיים שלי עושות ואיך הן עושות זאת. אני לא מתחבא :)
   בדף האודות של האתר תוכל לראות ולשמוע אותי מנגן. פנים, שיער והכל. מלבד זאת, דף הפייסבוק של האתר הפך זה מכבר לפורום הלבתי רשמי שלנו, והוא אחד מעמודי המוזיקה הפעילים בישראל. גם שם אפשר לראות אותי יותר, מעבר לעובדה שחצי מהקהילה כאן הציעו לי חברות שם וכל אחד נענה בחיוב. זאת דרך מצויינת להעמיק את ההיכרות וגם לפנות אלי ישירות מתי שרק רוצים בכדי להתייעץ על קטעים, נגינה בגיטרה וכל דבר אחר.. רק לפני כמה ימים שוחחתי עם מישהו בצ'ט על אורך ציפורניים נכון לגיטריסט ואיך כדאי לשייף אותן.
   שמחתי לקרוא את מה שכתבת, ואני מזמין אותך בחום להצטרף אלינו בדף של האתר, שם אפשר להכיר אותי קצת יותר.

 5. מאת udi:

  שני דברים לתקן.להוסיף..
  כשכתבתי "אני ידוע שהעניים המרכז הוא הגיטרה" התכוונתי "אני יודע שהעניין המרכזי הוא הגיטרה"..

  ותוספת קטנה – אם לא פנים אז לפחות יהיה כדאי לקבל זווית שתראה גם את הפריטה ולא רק את האצבוע. כלומר תראה גם מה יד ימין עושה ואז לא נצטרך כל הזמן להיות צמודים למילים אלא נוכל פשוט לראות מה עשית ואם פספסנו מילה פה ושם עדין נבין מה עשית. (למשל אם אתה אומר "אני פורט על מיתרים שלוש, שש ועל שתיים וארבע במקביל" אז במקום לנתח את המשפט הזה – מה שלוקח שניה ובינתיים הוידאו רץ.. אז במקום זה פשוט בצמוד לטקסט המילולי נראה שפרטת על שלוש ואחר כך שש ואז על שתיים וארבע ביחד ויהיה לנו יותר קל לקלוט את זה במהירות.

  • מאת ליעד אברהם:

   לגבי צילום שתי הידיים אני בודק מספר אפשרויות ליעל כעת את שיטת הצילום. מקווה שיראו זאת בקרוב.

 6. מאת אודי:

  אין לי פייסבוק אז אני יכול להגיב כאן או במייל. לגבי עניין הטאבים – אגיב על זה במייל אליך.

 7. מאת עדן:

  אני חייבת לקנות קאפו לגיטרה. מישהו יודע אם יש הבדלים כלומר טוב יותר או טוב פחות ? אשמח להמלצות .

  • מאת ליעד אברהם:

   היי עדן. קאפו הוא בהחלט מוצר חובה. שימי לב להבדלים בין קאפו לקאפו מכיוון שיש כאלה שמיועדים לחשמלית, לאקוסטית או לקלאסית.
   מומלץ לבקש לנסות אותו בחנות ולוודא שאין זמזום מהמיתרים בזמן שאת פורטת והקאפו יושב על צוואר הגיטרה. ובגדול – קאפו טוב יעלה באזור ה-80. לא ממליץ ללכת על משהו פשוט כי זה אחד מהמקרים האלה שזול הוא בעצם יקר. את סתם לא תהני ממנו ובסוף תקני משהו אחר..


->